Categories
Korzysci coachingu

Kilka typów mentoringu

Czy wiesz, czym jest mentoring? To nic innego jak popularny na dziś dzień trening intelektualny określany również pojęciem coachingu. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że mentoring bazuje na szereguprzekładnia kierownicza różnorodnych rodzajów wewnętrznych tego typu działań. O tym, jakie są wymiary, rodzaje i kategorie coachingu dowiesz się z poniższych fragmentów.
Zacznijmy od mentoringu, który zwany jest coachingiem personalnym. Teoretycznie nie trzeba tu za dużo tłumaczyć, bowiem jest to trening mentalny, jaki jest oparty o rozbudowę wewnętrznego ja człowieka. Każdy z nas ma swoje własne pragnienia, potrzeby, bariery, lęki i ograniczenia, niemniej jednak ich pokonanie samodzielnie nierzadko graniczy z cudem, dlatego też tak bardzo istotne jest, aby postawić w takich przypadkach na coaching personalny, a więc indywidualną pracę trenera mentalnego z nami, i tylko z nami.

Jako life coaching, a więc drugi typ popularnego dziś mentoringu, uznaje się kształtowanie relacji oraz osobistego życia. W tym wypadku najczęściej chodzi o problemy z dzieciństwa, jakieś ukryte traumy, których ludzie często sami nie są świadomi. Do tego nie zapominajmy również o utrudnieniach, jakie tworzą się na skutek negatywnych, toksycznych relacji międzyludzkich. Trzecim z istotnych rodzajów coachingu okazuje się coaching zawodowy, który chyba na dziś dzień okazuje się zdecydowanie najczęściej wybieranym wariantem. Odnosi się on przede wszystkim do rozwoju kariery a także do samodoskonalenia się. Coaching inwestycyjny opiera się na doradztwie inwestycyjnym, czy jak kto woli doradztwie finansowym. Executive coaching to z kolei praca trenera z zarządem określonego przedsiębiorstwa.
Napisane przez: naprawa przekładni kierowniczej