Categories
Coaching

Samokształcenie z mentorem

Podstawowym celem mentoringu zwanego także coachingiem jest poprawienie skuteczności rozwoju personalnego jednostki oraz zasadnicze zwiększenie efektywności pracy. Coach czyli mentor to swego rodzaju przewodnik duchowy, który obserwując klienta z którym pracuje decyduje się przede wszystkim na jego ukierunkowanie na właściwy tor myślowy tak, aby nie stanowiło większej trudności zwrócenie uwagi chociażby na defekty, mankamenty charakteru, ale też bodźce negatywnie wpływające na funkcjonowanie człowieka na co dzień. Mowa tu może być o rozmaitych trudnościach do jakich zalicza się chociażby kompleksy. Nie zapominajmy też, że w dzisiejszym zabieganym świecie ciągle ktoś gdzieś goni i nie zawsze mimo usilnej walki przynosi to satysfakcjonujące rezultaty.

Warto zatem zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na fakt, że coaching jest sposobem na rozwiązanie naszych głęboko ukrytych, wewnętrznych dylematów. Coach jako osoba specjalizująca się w tych poszukiwaniach trudności stojących nam na drodze do sukcesu z pewnością wesprze nas swoją cenną poradą i istotną wskazówką.
Wszelakiego rodzaju zmiany, jakie mamy zamiar albo chociażby krążą nam po głowie, mogą być wprowadzane, jednakże nie zapominajmy, że o wiele trudniej jest je wdrożyć ot tak, przez siłę własnej determinacji i samozaparcie. Równie ważne, o ile niewycieczki wysokogórskie z przewodnikiem kluczowe okazuje się pokierowanie w tym celu przez kogoś z zewnątrz, kto zaobserwuje jak podchodzimy do szykujących się zmian. W konsekwencji tego nie będzie stanowiło większej trudności przede wszystkim ukierunkowanie nas na właściwy tor myślowy.
Napisane przez: obróbka skrawaniem Jelenia Góra