Categories
Coaching

Mentoring i jego wymiary

Wydziela się bardzo rozległy zakres usług związanych z dziedziną szeroko rozumianego coachingu. W tym przypadku występuje mnóstwo wielorakich typów i odmian coachingu, w tym między innymi doradztwo, terapia, konsulting, nauczanie,projekty graficzne Bydgoszcz coaching tradycyjny w rozlicznych typach, on the job training itd. Niektóre z tych najważniejszych form naszym zdaniem postaramy się poniżej przedstawić.
Doradztwo to jedna z najczęstszych form pracy mentora i ucznia, czyli klienta, który chce skorzystać ze wsparcia mentalnego w kontekście najczęściej nieusatysfakcjonowanego życia personalnego. Do tego, nie zapominajmy również o tym, że jest to sposobność pracowania z osobami, które mają zastrzeżenia do swojej pracy zawodowej.

Najczęściej chodzi w tym przypadku o odpowiednie ukierunkowanie osoby poddawanej doradztwu przez coacha. Chodzi o porady, przewodnictwo oraz o to, żeby we właściwy sposób móc kogoś ustawić na stosownej ścieżce samodoskonalenia, czy to w wymiarze zawodowym, czy też w kontekście osobistego funkcjonowania. Poza doradztwem bardzo powszechną formą coachingu okazuje się też tak zwana terapia. Bazuje ona na pracowaniu z klientem, po to, żeby można było przede wszystkim pozbyć się wszelakich fizycznych symptomów często bólu fizycznego czy psychosomatycznego, wynikającego z rozmaitych przesłanek- kłopotów personalnych, w pracy, nadmiernego stresu i dużej presji. Poprzez terapię właściwie prowadzoną przez trenera mentalnego, można całkowicie usunąćprecyzyjna obróbka metali psychologiczne bariery, jakie stoją jednostkom na przeszkodzie w samodoskonaleniu się. Poza doradztwem oraz terapią w grę wchodzi także konsulting.
Napisane przez: