Categories
Coaching

Coaching - rodzaje

Wyróżnia się szeroki wachlarz rozlicznych rodzajów coachingu, który opiera się na rozmaitych typach uzależnionych zwłaszcza od rozległej skali współczesnego coachingu. Warto wspomnieć między innymi o takich wariantach jak life coaching, coaching zawodowy, executive coaching, coaching personalny, coaching inwestycyjny, coaching biznesowy czy coaching grupowy, naaparat tlenowy przenośny przykład wewnątrz danego podmiotu przedsiębiorczego. Poniżej przedstawimy szczegóły na temat kilku najważniejszych wariantów. Zachęcamy do poczytania.
Coaching personalny jest to taki typ treningu mentalnego, który bazuje na rozbudowie sfery wewnętrznej człowieka. Jest to nastawione na jego samodoskonalenie i kształcenie. Nie zapominajmy również o life coaching, a mianowicie o takim treningu, który pozwala na to, żeby poprawić kondycję czyjegoś życia osobistego oraz wzajemne relacje.

Coaching medyczny zaś to praca z pacjentami, którzy są chorzy nieuleczalnie, przewlekle, bądź w stopniu zaawansowanym. Nie zapominajmy także o personelu medycznym, który również bardzo często ze względu na przytłoczenie swoją pracą potrzebuje wsparcia coacha. Odpowiednio wyspecjalizowane w niesieniu wsparcia osoby zwane trenerami mentalnymi decydują się także na prowadzenie zajęć z zakresu life coachingu, które oparte są o relacje oraz życie personalne i krok po kroku przepracowują z każdym traumy, trudności życiowe i inne blokady uniemożliwiające ludziom naturalne, swobodne normalne funkcjonowanie. Coaching zawodowy z kolei jest to trening mentalny mający na celu poprawienie czyjegoś samodoskonalenia ale w kontekście zawodowym. Jest to związane z rozwojem kariery. Executive coaching zaś bazuje na tym, że coach czyli trener intelektualny zjawia się w danym miejscu pracy, najczęściej większym organizmie firmowym i tam zarządzaparapety gdynia przedsiębiorstwem. Coaching inwestycyjny zaś bazuje na osobistych inwestycjach. W grę wchodzi tu tak zwane doradztwo inwestycyjne, doradztwo finansowe oraz coaching biznesowy polegający na rozwoju biznesu.
Napisane przez: