horyzontalni.pl

horyzontalni.pl

Wraz z nadejściem rosjan, część

Biegnący za wiatrem Khaled Хоссейни

Jak kraj Amir pogrąża się w chaosie, a następnie w nową wojnę, jedyną nadzieją, podobno nadal, jego osobiste doświadczenie staje się tak boli, skromny i próbować. On natrafia na wiele niespodziewanego, niektóre z nich, być może, nie jest zaskakujące, ale niektóre z nich są przerażające w swojej zagrożeniu. Ale, pomimo cierpienia, jest nadzieja, nawet jeśli w rezultacie może wystąpić z trofeów wznowienia konfliktu, być może po prostu jeszcze jedna odcięta kite aby uzyskać.

Gdzie Khaled Хоссейни można jednocześnie interesujące i pouczające sposobem jest mieszanie go dramatu z jego kontekstem. Jego narracja przenosi czytelnika na drogę samopoznania, gdzie działaniu, wspomnienia, poczucie winy nie na własne oczy, ale i w podróży, gdzie historia toczy się w ten sposób, że obejmuje nie tylko poucza.

Kite runner-to nie polityka i historia. Jest to powieść, więc któreś myśli o krytyce na podstawie tego, co w nim brakuje i analiza kompletności byłby na miejscu. Powieść daje ostre zrozumienie strasznych i przerażających konsekwencjach wojny, nie naprawdę stara się przeciwstawić, dlaczego ono powstało, lub motywy tych, którzy popełnili konfliktu. Ale to znowu, w żaden sposób nie jest krytyka tego, że powieść osiąga, tylko krytyka w sensie literackim, próba opisu i контекстуализация pracy. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto uważa, że konflikt o wygranej lub przegranej, o jednej stronie walczą jeszcze do zwycięstwa, to polecam bieganie za wiatrem, jak ważne i istotne są poruszeni, że jak informować i edukować.

Filip Iglice

Biegnący za wiatrem Khaled Хоссейни

Autor misji Afrykańskiej powieści w Kenii

Michał, misjonarz ksiądz, tylko że zabił Munyasya. To był wypadek, ale Mulonzya, polityk, wykorzystuje tragedię do własnych celów. Bonifacy, pracownik kościoła, tylko że straciła dziecko. On nie dotrwa do szpitala na czas, być może dlatego, że Michael poszedł na misję, aby dostać list od Janet, nauczyciel i ksiądz bliźniego. To Munyasya, k to ma ostatni śmiech, jednak.

- autor artykułu