horyzontalni.pl

horyzontalni.pl

Biegnący za wiatrem Khaled Хоссейни

To książka, która będzie żyć wiecznie. W nim Khaled Хоссейни doprowadziła do tego, że wielu pisarzy, większość bezskutecznie, próbował osiągnąć. To wspaniałe historie, przełomowych momentów w historii, które często przyciągają nas. Są one automatycznie mają coś do powiedzenia, możemy myśleć, że to, że trzeba przewietrzyć, może być wyjaśnione. Dlatego wojen, rewolucji, społeczne, okresy smuty, bratobójczej walki, ideologicznych konfliktów, wszystkie te naturalne obszary do рассказчику. Są one tłem, który dodaje potencjalnie nieograniczone dramat, kontekst, który może przyciągać, informować i edukować.

Ale często pisarze nie poradzić sobie z tym zadaniem. Atrakcyjność tego pytanie jest więcej władzy sądu, niezbędnych dla tworzenia odpowiedniej równowagi, gdy trochę nowa historia przeciw ogromnego potencjału dominacji jego instalacji. Bilans, w ten sposób, często dobrze i dzięki sile ustawienia, historia często принижается lub, bardziej ogólnie, pojawia się po prostu banalne przeciwko начальственная wagę i znaczenie tle. Ostatnio przeczytałem kilka książek, które wykazały ograniczenia koncepcji pisarza od upadku w tę lub inną pułapkę. Nie tak z Kciuk Latawca.

Liczy się fabuła, więc wystarczy powiedzieć, że Amir i jego rodzina znajdują się w Afganistanie do inwazji rosjan. Ich życie jest opisana. Biegnący za wiatrem w tytule-jest to znak dla roli opiekuna węże przyjaciel, który jest wykonywany w celu uzyskania latawce, które zostały wycięte z nieba do walki. Poszukiwacze Strażnicy i właśnie taki tyłek, że jest to wzajemnie walczyli za.

- autor artykułu